No Code
Geliştirme Nedir ?

No Code görsel yazılım geliştirme metodudur. ‘No Code’ kısmı yazılım geliştirmek için satır satır kodlamaya gerek olmadığını ifade eder. Klasik kodlama metodlarına karşılık No Code görsel tasarım ortamı sunarak kurumsal iş uygulamalarının sürükle bırak yöntemi ile geliştirilmesine olanak sağlar. İş uygulamalarının gerek duyduğu BPM süreçlerininde sürükle bırak ile tasarlanması işletmelerin iş akışlarını tasarlayabilmelerini, kolayca geliştirip, değiştirebilmelerini sağlayarak hız ve verimlilik artışı sağlar.

Octopod görsel tasarım aracı Octopod Studio olarak tanımlanır ve Octopod Cloud üzerinden online web tabanlı tasarım yapma imkanı sunar.

No Code geliştirme teknolojileri sayesinde teknik olmayan iş insanlarıda şirketlerin yazılım geliştirme süreçlerine dahil olarak klasik yazılım geliştiricilere yardımcı olabilirler. Böylece işletmelerin dijital dönüşümde harcanan enerji yükü sadece IT ekipleri tarafından değil diğer tüm departmanlarında katkıları ile karşılanır.

No Code platformlar klasik kodlama desteği ile birlikte , büyük ERP uygulamalarının geliştirilmesine ve yasal mevzuat uygulamaları ile entegrasyona imkan tanır. Bu sebeple No Code platformların klasik kodlama ile yapılmış servislerle (API,.dll) birlikte çalışma özelliğinin varlığı çok önemlidir. Octopod API servisleri ile entegre çalışabildiği gibi herhangi bir .dll in tetiklenmesi işlemlerini yapabilmektedir.

Octopod ile ne yapabilirim ?

Octopod, her türlü iş yazılımını geliştirmek için tasarlanmıştır ve bugüne dek yüzlerce iş uygulaması ve iş akışı Octopod ile sorunsuz bir şekilde geliştirilmiştir. CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi)'den SCM (Tedarik Zinciri Yönetimi)'e kadar bir çok uygulamanın geliştirilmesi ve mevcut ERP (Kurumsal Kaynak Planlaması) sistemleri ile entegre edilerek kullanılması mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular

Detaylı cevaplara ulaşmak için sekmeleri açın. Sorularınıza burada cevap bulamazsanız Bilgi bankasına yada Forumlara bakabilirsiniz.


Aslında bu iki terim birbirinin yerine kullanılabiliyor, aslında farklı olmalarına rağmen her ikiside Hızlı Yazılım Geliştirme metodunun alt kodlarıdır.

Low Code,ismindende anlaşılacağı gibi , klasik kodlama metodlarına nazaran daha az kod yazarak yazılım geliştirilmesine imkan tanıyan hızlı yazılım geliştirme platformlarına verilen isimdir.

Diğer yandan, No Code neredeyse hiç kod yazmadan yazılım geliştirme iddiasında bulunan platformlara verilen addır.Bu tip uygulamalar görsel tasarım araçları ile sürükle bırak yöntemiyle web sayfalarında olduğu gibi basit bir mantık ile karmaşık iş uygulamaları geliştirilmesine imkan tanır,

Octopod olarak bizim amacımız karmaşık iş uygulamalarnı en yüksek hızda minimum kodla veya hiç kod yazmadan geliştirilmesine imkan sağlayacak şekilde platformlar üretmek, bu platformlar sayesinde geliştirici olmayan iş insanlarının şirket için uygualamalar geliştirebilmelini sağlamaktır.


Çok hızlı. Saniyeler içinde basit bir "Merhaba Dünya" tarzı uygulama oluşturabilirsiniz. Octopod'a giriş yapın, kontrollerini sürükleyip bırakın ve “Kaydet” ve “Çalıştır” a tıklayın. Yazılımınız kullanıma hazır.

Complex uygulamaların geliştirilmesi klasik kodlama yöntemlerine göre 20x kat daha hızlıdır. Örnek olarak bir kaç gün içerisinde basit bir CRM uygulaması geliştirebilirsiniz. Octopod çevik yzılım geliştirme tekniklerini benimsemiştir, bu sebeple geliştiricilerinizin detaylı dokümantasyon yapmasına gerek olmaz. Bizler yazılımın hızla kullanıcılara ulaştırılması gerektiğine inanırız.

Daha fazla bilgi için : Özellikler


Octopod No Code geliştirme platformudur. Sadece datalarınızı manupüle etmek için kod kullanabilirsiniz. Eğer SQL (Structured Query Language) kodlaması biliyorsanız, karmaşık data manupülasyon, analitik raporlama ve entegrasyonlar için SQL kodları kullanabilirsiniz.


Octopod bir çok uygulama geliştirebilirsiniz, ama Octopod kurumsal iş uygulamalar için tasarlanmıştır. Aşağıdaki örnekleri geliştirebilirsiniz;

  • CRM Uygulaması
  • Satınalma Yönetimi Uygulaması
  • Demirbaş Yönetim Uygulaması
  • İş Zekası (BI) Yönetici Ekranları
  • Mobil İş Uygulamaları
  • Her türlü iş verimliliği Uygulaması

Daha fazlası sizin hayallerinize kalmış.


Görsel geliştirme, geliştiricinin temelde kod yazmaya odaklanmak yerine kullanıcı arayüzleri iş senaryolarına odaklanmasına karşılık gelir. Tipik bir görsel geliştirme sürecinde geliştirici sürükle bırak ile ekranlar oluşturur, sürükle bırakla yerleştirdiği kontrolleri eylemlerle veya tetikleyicilerle bağlar ve veri kaynaklarını seçer.

Octopod Manager ® olarak isimlendirdiğimiz geliştirme platformumuz web tabanlı geliştirme aracı sayesinde her yerden erişilip geliştrime yapılmasına imkan sağlamaktadır.


Octopod'u sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda bulutta yada kendi sunucularınızda çalıştıilirsiniz. Octopod'u bulutta çalıştırmanız durumunda ölçeklendirme otomatik olarak gerçekleştirilebilir. Bu size yüksek yüklerde sorunsuz çalışma ve kullanılabilirlikte yüksek oran sağlayacaktır.

Eğer kendi sunucularınızda çalıştırmak isterseniz Octopod uzmanları tarafından bu konuda danışmanlık alabilirsiniz.

Tüm özellikleri göster

Çalışan Uygulamalar, Yüksek Başarı!

Başarıya ulaşmak için birkaç gün yeter.Başarı hikayeleri yaratmak için her şey elinizin altında. Sadece hayal edin ve Octopod Platformuna geçin. Kurumsal ihtiyaçlarınız, küçük işletmeniz veya müşterileriniz için. Octopod Platformu, büyük şirketler, Kobiler ve girişimciler için birçok avantaj sunuyor.

No Code for IT Leaders

IT Yöneticileri

Octopod Platformu ile kurumsal uygulamalarınızı hızla devreye alarak işletmenizin dijital dönüşümünü güçlendirin.

IT Yoneticileri icin No Code
Kobiler icin No Code

Kobiler

Yazılım geliştirme ekibiniz olmadan basit uygulamaları geliştirin ve kullanın.İşletmenizi büyütmeye bugünden başlayın.

Kobiler icin
Yazilim Gelistiriciler icin

Yazılım Geliştiriciler

Geliştirme ortamını çok seveceksiniz. İsterseniz kod yazmaya da devam edebilirsiniz.

Yazılım Geliştiriciler için No Code