Link

No Code
Geliştirme Nedir ?

No Code görsel yazılım geliştirme metodudur. ‘No Code’ kısmı yazılım geliştirmek için satır satır kodlamaya gerek olmadığını ifade eder. Klasik kodlama metodlarına karşılık No Code görsel tasarım ortamı sunarak kurumsal iş uygulamalarının sürükle bırak yöntemi ile geliştirilmesine olanak sağlar. İş uygulamalarının gerek duyduğu BPM süreçlerininde sürükle bırak ile tasarlanması işletmelerin iş akışlarını tasarlayabilmelerini, kolayca geliştirip, değiştirebilmelerini sağlayarak hız ve verimlilik artışı sağlar.

Octopod görsel tasarım aracı Octopod Manager olarak tanımlanır ve Octopod Cloud üzerinden online web tabanlı tasarım yapma imkanı sunar.

No Code geliştirme teknolojileri sayesinde teknik olmayan iş insanlarıda şirketlerin yazılım geliştirme süreçlerine dahil olarak klasik yazılım geliştiricilere yardımcı olabilirler. Böylece işletmelerin dijital dönüşümde harcanan enerji yükü sadece IT ekipleri tarafından değil diğer tüm departmanlarında katkıları ile karşılanır.

No Code platformlar klasik kodlama desteği olmadan, büyük ERP uygulamalarının geliştirilmesine ve yasal mevzuat uygulamaları ile entegrasyona müsaade etmez. Bu sebeple No Code platformların klasik kodlama ile yapılmış servislerle (API,.dll) birlikte çalışma özelliğinin varlığı çok önemlidir. Octopod API servisleri ile entegre çalışabildiği gibi herhangi bir .dll lin tetiklenmesi gibi işlemleri yapabilmektedir.

Octopod ile ne yapabilirim ?

Octopod, her türlü iş yazılımını geliştirmek için tasarlanmıştır ve bugüne dek yüzlerce iş uygulaması ve iş akışı Octopod ile sorunsuz bir şekilde geliştirilmiştir. CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi)'den SCM (Tedarik Zinciri Yönetimi)'e kadar bir çok uygulamanın geliştirilmesi ve mevcut ERP (Kurumsal Kaynak Planlaması) sistemleri ile entegre edilerek kullanılması mümkündür.

Tüm özellikleri göster